Zabawki drewniane – 6 ponadczasowych pomysłów

Zabawki drewniane – 6 ponadczasowych pomysłów

Drewniane zabawki z reguły kojarzą nam się z prostymi zabawkami z dzieciństwa naszych dziadków. Czy słusznie? Jasne! Ale czy tylko? Odpowiedź na to pytanie może Was zaskoczyć 😉

Zabawki drewniane to coraz prężniej rozwijająca się kategoria. Mają one swój niezaprzeczalny urok i duszę – są z reguły bardziej wytrzymałe niż plastikowe, dzięki śladom po użytkowaniu nabierają unikalnego charakteru, a przekazane kolejnemu pokoleniu budują więź i tworzą historię. Nie zapominajmy też o aspekcie odpowiedzialnego podejścia do środowiska – tego powinniśmy uczyć nasze dzieciaki każdego dnia od jak najmłodszych lat.

Poniżej przedstawiamy 6 ciekawych pozycji z kategorii drewnianych zabawek, które sprawią wiele radości nie tylko początkującym świadomym ekologom 😊

Ten fantastyczny pchacz będzie nieodłącznym kompanem Twojego dziecka podczas spacerów i swobodnego odkrywania otoczenia. Świetna zabawka dla dziecka które już samodzielnie chodzi, wspomaga rozwój i koordynację ruchową. Dzięki niemu Twój maluch poczuje się jeszcze pewniej na swoich nóżkach! Zabawka świetnie sprawdzi się zarówno w domu jak i w plenerze – coś specjalnego dla małych odkrywców!

To nasza ulubiona pozycja jedzeniowa 😉 100 lat! Czy ktoś ma dzisiaj urodziny? Nie? Nic nie szkodzi! Drewniany tort przetrwa dłużej niż ten prawdziwy i będziemy mogli świętować z nim kolejne urodziny czy inne uroczystości! Pysznie udekorowany sprawdzi się na niejednej imprezce z przyjaciółmi!

Czy są z nami fani szybkości? Z tym torem wyścigowym wraz z dołączonymi autkami Wasza zabawa nabierze niesamowitego tempa! Solidna drewniana konstrukcja przetrwa najbardziej szalony wyścig!

Ta pozycja to coś szczególnego dla małych podróżników! Czy Twoje dziecko zna już najodleglejsze zakątki świata? Z tą mapą nie tylko je pozna, ale zrobi to na swój ulubiony sposób – przez zabawę! Gdzie leży Australia? Od dzisiaj Twoje dziecko będzie umiało ją wskazać bez wahania. A może kiedyś się tam wybierze? Rozbudź w nim podróżniczą ciekawość!

Ten drewniany zestaw gier to aż trzy gry w jednym opakowaniu. Może Twój maluch jest zapalonym fanem szachów? A może woli kółko i krzyżyk? Jest jeszcze jedna opcja: chińczyk! Każdy znajdzie coś dla siebie. Ten poręczny zestaw gier dziecko zabierze ze sobą w każdą podróż, a zimowe wieczory nie będą się już dłużyły. Zmierzcie się w rozgrywce szachowej godnej prawdziwych mistrzów.

Dwustronna tablica oznacza dwa razy więcej miejsca dla małego artysty! Dzięki niej Twoje dziecko będzie miało wiele miejsca na rozwijanie swojej pasji. Pozwól mu swobodnie tworzyć, a jak zostanie sławnym artystą będziesz pierwszą osobą której podziękuje 😊